На других зборах Правозахисна Рада підтримала п’ять справ, за якими юристами ГО «Платформа прав людини» надаватиметься безкоштовна правова допомога ЗМІ та журналістам. З них дві – про захист честі та гідності, дві – кримінальні та одна справа – з питання доступу до публічної інформації.

Рішення щодо відбору запитів для допомоги центру юридичної підтримки ухвалили члени Правозахисної Ради – досвідчені українські експерти в сфері медіа:

• Наталія Седлецька, авторка і ведуча проекту «Схеми»;
• Євген Радченко, директор з розвитку ГО «Інтерньюз-Україна»;
• Олександр Бурмагін, медіа-юрист ГО «Платформа прав людини»;
• Ганжа Олеся, редакторка сайту «Доступ до правди»;
• Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України;
• Людмила Опришко, медіа-юрист ГО «Платформа прав людини».

До речі, двоє останніх членів Правозахисної Ради проголосували онлайн, так як знаходились поза Україною. Рішення по кожній справі підтримали одноголосно.

Всі запити розглядалися на предмет дотримання професійних стандартів у конкретній ситуації з боку ЗМІ, наявності суспільного інтересу в поширеній інформації або предметі запиту, важливості для забезпечення стандартів свободи вираження і поширення інформації відповідної справи тощо.

Перелік ухвалених справ Правозахисною Радою:

1.  Позов директорки Чернігівського ліцею №32 Тарасюк Л.В. проти регіонального кореспондента в Чернігівській області телеканалу СТБ у редакції програми «Вікна-новини» Ігора Левенка про визнання інформації недостовірною та відшкодування моральної шкоди на суму 50 тис. грн.

2. Позов про затягування розслідування кримінального провадження стосовно побиття журналіста та головного редактора телерадіокомпанії «Свобода FM» Савенка Владислава під час виконання своїх професійних обов’язків.

3.  Позов співзасновниці приватної фірми Інеси Ч. проти ГО «Наші гроші» та Олексія Шалайського про видалення інформації зі статті «Поліція підозрює директора ЧАЕС у виведені держкоштів закордон через церковну парафію», розміщеної на сайті «Наші гроші», та відшкодування моральної шкоди на суму 83 140 грн.

4.  Звернення головного редактора сайту «Доступ до правди» Лесі Ганжи, в якому вона просить надати правову допомогу в складанні та поданні заяви до ЄСПЛ у справі щодо доступу до публічної інформації проти СБУ, яка не надала статистичну інформацію про свою діяльність, результати перевірки. Суди відмовили у задоволенні позовних вимог.

5.  Позов про затягування справи про розслідування щодо побиття журналіста Петра Цициліна, який на момент нападу був редактором місцевого інтернет-видання «Дорожній контроль Миколаїв». Наразі він фрілансер. До 4 серпня працював заступником директора Ukrainian media school.

Для отримання допомоги центру юридичної підтримки необхідно надіслати лист на law@ppl.org.ua та додати копії наявних документів щодо справи.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних