Частіше за всього люди для пошуку житла користуються різними веб-сайтами в мережі Інтернет, де розміщюються оголошення про здачу житла в оренду. Разом з тим, такі оголошення слід перевіряти, тож всім особам, які вирішили шукати житло самостійно через мережу інтернет слід бути пильними та притримуватись наступних порад, щоб не втратити свої кошти.

1. Дізнайтесь як можна більше інформації про житло, яке Вам стало цікаве:

 — найпростіше зверніть увагу на фотографії в оголошенні. Якщо вони різні розміром, є очевидні відмінності то це може свідчити, що вони десь скопійовані. Також, дивіться на самі фото, якщо занадто привабливі це теж погано. Перевірте оригінальність фотографій за допомогою пошуку в Google. Відкрийте браузер Chrome на компютері. Перейдіть на сайт, де розміщено зображення, по якому ви бажаєте  виконати пошук. Натисніть на  зображення правою кнопкою миші. Оберіть знайти зображення (Google). Відкриється нова вкладка з результатами.

 — подивіться історію особи, яка розміщує оголошення (дата створення акаунту), якщо свіженький то слід насторожитись та перевіряти далі. Перевірити телефон, який в оголошенні у застосунку https://www.getcontact.com/ru/, можливо там вже хтось став жертвою шахрая і зберіг номер саме як «шахрай». Подивіться чи відповідає ціна оренди ринку в цьому регіоні, занизька ціна повинна Вас застерігати.

 — питаємось у особи яка пропонує житло: точну адресу об’єкта, вулицю та номер будинка, квартиру, яка є поблизу інфраструктура, попросіть надіслати свіжі фотографії житла. Спитайте, хто є особа яка пропонує житло (власник/посередник). Спитайтесь чи готова особа надати документ, що посвідчує її особу та документи на житло (зазвичай шахраї далі не будуть відповідати). Зібравши згадану інформацію, через застосунок https://www.google.com.ua/maps можна  перевірити чи дійсно є такий будинок, інфраструктура тощо.

2. Перевіряйте документи на житло.

— у випадку відсутності можливості отримати витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно, просить надіслати документи на квартиру (витяг з реєстру, договір купівлі — продажу, міни, оренди, свідоцтво про прийняття спадщини тощо). Якщо в правовстановлюючих документах на квартиру інша людина, ніж та, що пропонує житло, слід запросити довіреність, представництво інтересів власника. Просіть також останні платіжки за комунальні послуги, щоб розуміти, хто фактично доглядає за квартирою.

3. Укладайте письмовий договір на оренду житла з власником житла.

Багато хто нехтує цим правилом, разом з тим, це є юридичний факт, який може захистити орендаря. Перш за все це запобіжник проти того, щоб не опинитися на вулиці, адже власник може заявити, що орендар незаконно знаходиться в приміщенні, і звернутися за допомогою у видворенні до правоохоронних органів. За відсутності доказів правомірності користування житлом орендареві нічого іншого не залишиться, як залишити приміщення. Також, договір може запобігти несподіване підвищення орендної плати власником в односторонньому порядку.

Типові ситуації при яких є ризик стати потерпілим від шахраїв:

1) Просять завдаток для бронювання.

Ніколи до перегляду квартири не перераховувати жодні кошти. Якщо такі прохання є це знак того, що ви потенційно потрапили на шахрая.

2)  Проведення угод здачі в оренду квартир людьми, які не є власниками житла.

Перевіряйте повноваження осіб, які представляють власника. Бувають випадки, коли справжні власники можуть не здогадуватися про те, що їх квартира здана в оренду.

3) Будьте пильними з рієлторськими агентствами.

Будьте уважними при підписанні договору з агенством, досліджуйте умови надання ними послуг. Агентство може запросити орендаря до свого офісу підписати з Вами договір. Після підписання з орендаря береться певна сума грошей, надається список об’єктів нерухомості, які частіше за все вже не актуальні або взагалі не існують.

Що робити, якщо ви стали жертвою від шахраїв.

1. Зробити скріншоти оголошення, переписок з шахраями. Зберегти квитанції про оплату тощо.

2. Звернутись із заявою про вчинення кримінального правопорушення за ст. 190 КК України до поліції, краще за місцем події (за адресою житла).

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних