Скільки би ворог не лютував і як би не намагався порушити наші плани, ми продовжуємо давати йому гідну відсіч. Військові – на фронті, а ми – в інформаційну полі.

Чи знали ви, що українська ІТ-армія за минулий місяць паралізувала роботу понад 900 ворожих сайтів, а українські суди за цей же період винесли 6 вироків про притягнення до кримінальної відповідальності громадян за поширення забороненої інформації, як це передбачено новими статтями ККУ?

Ці та інші наслідки впливу війни на кібер-простір зафіксували експерти ГО «Платформа прав людини», здійснюючи моніторинг дотримання в Україні цифрових прав під час воєнного стану.

Представляємо вашій увазі черговий аналітичний звіт «Війна в цифровому вимірі та права людини» за листопад, який підготували наші експерти.

У звіті зібрані й описані проблеми, виявлені під час моніторингу подій, що відбувались у кібер-просторі в листопаді цього року.

В Україні в цей час продовжував діяти правовий режим воєнного стану. І поки інфраструктура міст потерпала від ракетних обстрілів, інтернет-користувачі масово піддавалися цифровим атакам. Серед них:

  • кібер- (хакерські) атаки на державний сектор – їх було 402009;
  • фішингові атаки – їх зафіксували 1 172572;
  • поширення дезінформації – нараховано 150 випадків;
  • шахрайство в мережі – виявлено 5 схем.

Як і в попередні звітні періоди, у листопаді експерти також виявили й систематизували інформацію про:

  • блокування вебресурсів
  • доступ до інтернету
  • свободу вираження поглядів 
  • доступ до інформації

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних