Виборча реформа має носити системний характер

Виборча реформа має носити системний характер і включати в себе комплекс позитивних змін, зокрема, невідворотність покарань за виборчі злочини і належну організацію виборів ЦВК. На цьому наголосили експерти неурядових громадських організацій під час прес-конференції на тему: «Чи стане зміна правил для парламентських виборів політичним пріоритетом?».

Захід організований в рамках проекту «Громадська підтримка реформування законодавства для парламентських виборів», який реалізується разом із партнерами Реанімаційного пакету реформ. Одним із них є медіаюрист та виконавчий директор ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін.
Він стверджує, що інформація має почати працювати у виборах.

«В Україні є ресурси, що надають доступ до різнобічної інформації, створено більше 150 публічних реєстрів, але повноцінно скористатися виборець може лише в умовах відкритих виборчих процедур. Однак, на сьогодні немає політичної волі для того, щоб модернізувати виборчу систему і дати нагоду виборцям скористатися цими можливостями уповні», – вважає Олександр Бурмагін.

Неурядові експерти звернулись до Верховної Ради з пропозицією провести раунд відкритих дискусій, які визначать основні точки, довкола яких можливе формування консенсусу щодо правил для чесних демократичних виборів, які відповідатимуть міжнародним і внутрішнім політичним зобов’язанням, і їх справедливих результатів, які будуть визнаватися суспільством.

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних