ГО “Платформа прав людини” запрошує журналістів, фрілансерів, блогерів, і представників ЗМІ на тренінги, присвячені сучасним тенденціям та юридичним викликам у сфері свободи вираження поглядів.

Цього літа заходи відбудуться в Чернігові — з 10 по 11 червня і Вінниці — з 15 по 16 липня.

Тренінги будуть проводити практикуючі адвокати в сфері захисту свободи слова, тому всі теми будуть підкріплені прикладами реальних судових справ. Ви дізнаєтесь яку позицію мають українські суди, а що каже Європейський суд з прав людини по тому чи іншому питанню. 

Тож буде вкрай корисно та цікаво!

Зокрема, протягом двох днів Ви почуєте про:

  • Журналістику і інтернет: використання інформації з інтернету та її належна перевірка, право на доступ до інформації в інтернеті, а також проблеми блокування веб-сайтів на підставі судових рішень;
  • Свободу слова і COVID-19: право на свободу слова і відповідальність за поширення неправдивих чуток, а також особливості доступу до публічної інформації в умовах пандемії;
  • Захист журналістських джерел: що кажуть українські суди, і що сказали судді ЄСПЛ в одній з найгучніших справ про захист журналістських джерел “Седлецька проти України”;
  • Право на доступ до публічної інформації: що зміниться після ратифікації Конвенції Тромсо; 
  • Журналісти і відповідальність: використання імені особи і право на приватність: як не нашкодити репутації інших осіб. 

Крім лекцій програма також включає активне спілкування, що дозволить отримати відповіді на свої персональні запитання; а також практичну частину, під час якої учасники вже будуть застосовувати отримані знання.

З детальною програмою можна ознайомитися за посиланням

Тренери:

Олександр Бурмагін, адвокат, медіа-юрист,  медіа-тренер, виконавчий директор ГО “Платформа прав людини”. Надає юридичні консультації та захищає права журналістів та ЗМІ в судах з 2001 року; з 2007 року сертифікований медіа-тренер, пройшов навчання в рамках Програми правового захисту та освіти IREX U-Media. Бере активну участь в законотворчій діяльності; співпрацює як експерт з Європейською комісією за демократію через право Ради Європи (Венеціанська комісія). Автор та співавтор численних аналітичних матеріалів і посібників, серед яких: “Практика застосування національного законодавства у сфері протидії мові ворожнечі” (2017), “Законодавство, що регулює діяльність ЗМІ під час виборів, і практики його застосування. Ключові проблеми та можливі шляхи їх розв’язання” (2019), “Судова практика у справах поширення інформації в інтернеті” (2020) та інших.

Людмила Опришко, адвокатеса, медіа-юристка ГО «Платформа прав людини», Голова Комітету НААУ з медіа та рекламного права, що має 30-річний досвід адвокатської роботи та 20-річний стаж представництва інтересів журналістів та ЗМІ в українських судах та Європейському суді з прав людини, зокрема, у справах: «Газета «Україна-Центр» проти України», «Редакція газети «Правоє дєло» та Штекель проти України». Співавтор посібників «Юридичні аспекти реформування державних і комунальних ЗМІ» (2017), «Проблеми розслідування та судового розгляду кримінальних справ, пов’язаних із порушенням професійних прав журналістів в Україні» (2019), «Свобода слова в умовах збройного конфлікту» (2019) та інших.

Кінцевий термін для реєстрації учасників на тренінг в Чернігові – 3 червня 2021 (включно).

Кінцевий термін для реєстрації учасників на тренінг в Вінниці – 4 липня 2021 (включно).

Участь у заході безоплатна. Організатори заходу компенсують витрати на проїзд (поїзд, електричка або автобус) і забезпечують проживання для учасників з інших міст. Присутність протягом всього періоду тренінгу є обов’язковою умовою!

Реєстрація на тренінги за посиланнями.  

УВАГА!!! Зареєструватися можна лише на один з тренінгів. 

Реєстрація на тренінг в Чернігові (10-11 червня) — https://forms.gle/HsnGkiZyfJn6MjB49

Реєстрація на тренінг в Вінниці (15-16 липня) — https://forms.gle/X2qgdEZYSeBb1HFC9

Відібрані учасники отримають лист-запрошення від організаторів із усіма деталями.

У зв’язку із карантинними обмеженнями тренінг проводитиметься із дотриманням всіх санітарно-епідемічних вимог: засоби індивідуального захисту (маски), антисептичні засоби і дотримання дистанції. 

Якщо у вас виникли запитання або вам необхідна додаткова інформація, пишіть, будь ласка, на пошту: platformapravludyny@gmail.com

або телефонуйте за номером: +38 093 412 30 64 (Олена).

Захід реалізується ГО «Платформа прав людини» в рамках спільного проекту з представництвом Freedom House в Україні «Мобілізація громадянського суспільства для посилення свободи слова в Україні» 

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних