О. Бурмагін: Термін «мова ворожнечі» відсутній в українському законодавстві, тому немає протидії.

Медіаюрист та виконавчий директор ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін презентував дослідження з практики застосування національного законодавства у сфері протидії мові ворожнечі. Проект реалізований за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
За висновками проведеної роботи медіаюрист зазначив, що в українському законодавстві немає комплексного підходу до визначення «мови ворожнечі» та протидії цьому суспільно-небезпечному явищу, тому велика кількість проявів може не отримувати відповідну оцінку з боку контролюючих, регуляторних, правоохоронних органів.


«Тим більше, що до 2010-го року відсутня практика будь-якого реагування з боку цих органів на прояви цього явища. Кількість рішень зростає після 2013-го року та розвитку «гібридної війни» проти України. Вирішення проблем щодо поширення мови ворожнечі, як у ЗМІ, так і в інших формах, вимагає проведення різноманітних експертиз та ефективних дій», — додав Бурмагін.

Для забезпечення оперативного та адекватного реагування в першу чергу необхідно створення на рівні законодавства моделі: правила – регулятор – відповідальність, пропонує виконанвчий директор ГО «Платформа прав людини».


«Правила і норми щодо запобігання мові ворожнечі існують фрагментарно, в більшості, через антидискримінаційні норми, які обмежують пропаганду жорстокості, насильства, національної та релігійної ворожнечі. Термін «мова ворожнечі» відсутній в національному законодавстві. Регулятор існує для телерадіоорганізацій, відсутній – для преси та Інтернет, частково наявний для іншої видавничої продукції (книги, видання). Відповідальність, як свідчить кількість та зміст вироків та інших форм «реагування» є ілюзорною. Навіть у випадках прояву жорстких форм (відвертий расизм у Вінниці, антисемітизм на радіо в Херсоні) може закінчитись відсутністю покарання для правопорушників. В найгіршому випадку, поширювачів мови ворожнечі чекає штраф або попередження (у випадку ЗМІ)», — пояснив медіаюрист.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних