Тренінг “Злочини проти професійної діяльності працівників ЗМІ: Як захистити свої права під час розслідування кримінальних проваджень”

“ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ЗМІ: 

ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЇ ПРАВА ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕНЬ?”

ТРЕНІНГ
5 та 12 липня, м. Київ

У липні 2019 року в місті Києві громадська організація «Платформа прав людини» проведе два семінари-тренінги під час яких досвідчені тренери розкажуть журналістам про те, які проблеми найчастіше гальмують хід розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів, та навчать долати зазначені перешкоди. Працівникам ЗМІ будуть надані практичні рекомендації щодо здійснення контролю за станом розслідування “журналістських” справ, своєчасного реагування на бездіяльність слідчого та прокурора, а також оскарження їх незаконних дій, відшкодування завданої злочином шкоди та багато іншої корисної інформації.

До участі у заході запрошуються представники ЗМІ, а саме: журналісти, редактори, оператори та інші працівники засобів масової інформації, в тому числі он-лайн медіа, а також блогери з усіх регіонів України.

ДЕ і КОЛИ? 5 та 12 липня 2019 року в м. Київ (місце проведення тренінгів буде повідомлятися додатково)

Під час тренінгу будуть розкриті наступні питання:

  • Проблеми, які гальмують розслідування справ про злочини, вчинені щодо журналістів;
  • Проблеми доказування у справах про злочини, вчинені щодо журналістів;
  • Практика прийняття рішень про звільнення від кримінальної відповідальності за злочини, вчинені щодо журналістів;
  • Рекомендації щодо захисту професійних прав журналістів на досудовому слідстві та в суді, в тому числі, щодо здійснення контролю за станом проведення досудового слідства, оскарження бездіяльності слідчого та прокурора, оскарження постанов про закриття кримінальних проваджень тощо.

 

Участь у тренінгах є безкоштовною. Учасникам та учасницям буде забезпечено харчування та компенсовано витрати на проїзд.

Обрати бажану дату та зареєструватися для участі Ви можете за посиланням РЕЄСТРАЦІЯ.

Реєстрація на тренінг здійснюється до:

  • на 5 липня – до 18:00 23 червня 2019 року, про результати відбору буде повідомлено до 20:00 25 червня 2019 року,
  • на 12 липня – до 18:00 30 червня 2019 року, про результат відбору буде повідомлено до 20:00 1 липня 2019 року.

 

Докладніше про експертів-тренерів:

Олександр Бурмагін, медіаюрист, медіатренер ГО «Платформа прав людини», адвокат, експерт Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) Ради Європи, експерт груп «Медіареформа» та «Реформа виборчого законодавства» Реанімаційного пакету реформ. З січня 2007 року – сертифікований Програмою правового захисту та освіти ЗМІ IREX U-Media тренер з тем, пов’язаних зі свободою вираження поглядів (проведено понад 140 семінарів і тренінгів). Надає численні консультації журналістам, проводить допублікаційні експертизи, представляє інтереси медіа в судах України та Європейському суді з прав людини. Успішно провів, зокрема, справу за позовом до журналу «Бізнес» та інших про стягнення 46 млн гривень моральної шкоди, справу за позовом до газети «Комерсант» про спростування інформації щодо причетності заступника міністра транспорту до судна «Фаїна», за 5 позовами голови Апеляційного суду Херсонської області до 3-х друкованих видань області про спростування недостовірної інформації та стягнення загалом 200 тисяч моральної шкоди та інші. Співавтор 9-ти методичних видань для журналістів.

 

Людмила Опришко, адвокат, медіаюрист, медіаексперт і медіатренер ГО «Платформа прав людини». Має понад 25-річний досвід адвокатської роботи, співпрацювала із Бюро з прав людини Спілки адвокатів України, Програмою правового захисту та освіти ЗМІ IREX ProMedia та U-Media, а в теперішній час бере участь у реалізації проектів Ради Європи та координатора проектів ОБСЄ в Україні та інших організацій. Надає численні консультації журналістам, проводить допублікаційні експертизи, представляє інтереси медіа в судах України та Європейському суді з прав людини. Успішно представляла в Європейському суді заявників, зокрема, у справах: «Газета «Україна-Центр» проти України», «Редакція газети «Правое дело» та Штекель проти України», та інших. Як медіатренер бере участь у проведенні численних семінарів та вебінарів для журналістів, суддів, працівників поліції. Співавтор посібників “Основи судової журналістики” (2016), “Юридичні аспекти реформування державних і комунальних ЗМІ” (2017).

Семінари проводяться в рамках проекту «Посилення спроможності журналістів та ЗМІ захищати свої професійні права в судах», який реалізується за підтримки Фонду захисту прав людини Посольства Королівства Нідерландів.

За додатковою інформацією Ви можете звернутися за телефоном +38 (093) 412 30 64 – Левок Олена.

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних