Пошук балансу між свободою в інтернеті і національної безпекою триває вже не перший рік. Було організовано багато дискусій на цю тему за участі представників влади і громадськості. Здавалося, що вже було спільне розуміння викликів, які постали перед нами, і ми були шляху до вирішення тих складних завдань, але настав ранок 24 лютого 2022 року. Розпочалася війна росії проти України. У цей же день Указом Президента України на всій території нашої держави введено правовий режим воєнного стану і розпочалися нові реалії, в тому числі у правовому полі

Введення такого стану означає трактування більшості, а можливо і всіх, норм законів по-іншому: коли національна безпека стає надважливою, а конституційні права і свободи людини і громадянина можуть обмежуватися. Однак, чи всі права і чи у всіх випадках?

Інтернет став одним з полів бою, а отже, питання захисту цифрових прав не втрачають своєї актуальності і сьогодні. Масові хакерські атаки, створення фейкових вебресурсів, поширення неправдивої інформації, фішингові розсилки — це ті виклики, з якими стикнулася влада і які потребували оперативного реагування. 

Чи достатню увагу приділяла держава захисту прав людини, коли вводила обмеження на свободу вираження поглядів, збирала персональні дані, обмежувала доступ до публічної інформації та інтернету в цілому. Відповіді на ці запитання шукали наші експерти, збираючи і аналізуючи інформацію про те що відбувалося у цифровому вимірі в період з 24 лютого по 30 квітня 2022 року.

У результаті було підготовлено аналітичний звіт “Війна у цифровому вимірі і права людини”, який включає в себе такі розділи:

  • “Цифрове поле бою”, або кібератаки на Україну
  • Відповідь на інформаційну війну Росії в інтернеті 
  • Зміни в законодавстві
  • Доступ до інтернету під час дії правового режиму воєнного стану
  • Свобода вираження поглядів та національна безпека під час дії правового режиму воєнного стану
  • Захист персональних даних під час дії правового режиму воєнного стану
  • Доступ до інформації під час дії правового режиму воєнного стану

Запрошуємо вас на онлайн захід, присвячений презентації зазначеного звіту. Під час заходу ви зможете подискутувати на тему дотримання цифрових прав в період війни і поставити свої запитання експертам.

До участі в обговоренні запрошено представників державних органів влади України, представників міжнародних організацій та представників громадського сектору України. Захід відбудеться 30 червня з 10:00 до 12:00 з використанням платформи ZOOM.

З програмою заходу можна ознайомитись за посиланням

Для участі необхідно зареєструватись за посиланням.

Лінк на ZOOM буде надіслано до кінця дня 29 червня 2022 року.

Захід організовано в рамках проєкту “Моніторинг ситуації зі свободою в інтернеті в Україні”, що реалізується за фінансової підтримки American Bar Association Rule of Law Initiative.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних