О. Бурмагін: Потрібно провести дослідження поширення мови ворожнечі в українських ЗМІ

Мова ворожнечі в анексованому Криму застосовується через офіційні джерела. Про це заявив виконавчий директор ГО «Платформа прав людини», медіаюрист та співавтор доповіді Олександр Бурмагін під час презентації дослідження «Мова ворожнечі в інформаційному просторі Криму: масштаб і наслідки».

Протягом ‎2014-2017 років експерти Центру інформації про права людини та Кримської правозахисної групи проводили моніторинг поширення мови ворожнечі на окупованій території півострова. Українські правозахисники зафіксували 718 прикладів розповсюдження її у випусках новин російських телеканалів, які транслюються в анексованому Криму, на веб-сторінках місцевих кримських ЗМІ та сайтах окупаційної влади.
«Всі міжнародні стандарти говорять про те, що в жодному випадку органи державної влади та посадові особи не повинні застосовувати мову ворожнечі. Більше того, вони мають їй запобігати та вживати всіх можливих дій, щоб мова ворожнечі не поширювалась. На жаль, під час моніторингу експерти фіксували, що сайти регіональних органів влади ретранслюють мову ворожнечі. Тобто, вони не те, що не запобігають, а є джерелами поширення мови ворожнечі по відношенню до певних груп та об’єктів. Це є певним маркером відношення і політики окупаційної російської влади до цієї проблеми», — наголосив Олександр Бурмагін.
Медіаюрист підкреслив, що не треба недооцінювати наслідки поширення мови ворожнечі.

«Всі міжнародні інституції наполягають на тому, що мова ворожнечі є дуже небезпечним явищем. В історичній ретроспективі це призводило до жахливих наслідків, оскільки мова ворожнечі серед широких мас може формувати певне ставлення до цілих верств населення. І в підсумку, за умови бездіяльності і невтручання, мова ворожнечі призводить до насильства та більш жорстоких порушень прав людини», — вважає правозахисник.

За словами експерта Олександр Бурмагіна, в українських ЗМІ мова ворожнечі також знаходить свої прояви. Тому потрібно провести дослідження поширення її на просторах України та організувати дискусії з приводу ефективності інструментів її запобігання.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних