Платна політична реклама створює не рівні можливості для учасників виборчого процесу – вважають експерти ГО «Платформа прав людини».

Експерт ГО Платформа прав людини» Ольга Вдовенко взяла участь у конференції «Шляхи зменшення вартості виборчих кампаній в Україні», яка відбулась 25 квітня 2018 року.
Учасники конференції – міжнародні та національні експерти з питань виборчого законодавства, політики та громадські діячі розпочали широку дискусію щодо пошуку шляхів зменшення вартості виборчих кампаній в Україні.

За даними різних досліджень в Україні близько 80% витрат виборчої кампанії політичних партій/кандидатів здійснюється з метою розміщення матеріалів передвиборної агітації на телебаченні та радіо. В останні роки було зафіксовано безліч «віртуальних проектів», які брали участь у виборах та існували виключно у форматі візуалізації на біл-бордах, в політичній рекламі на телебаченні, радіо, на різних Інтернет-ресурсів.

На думку міжнародних експертів, платне розміщення матеріалів передвиборної агітації в аудіовізуальних ЗМІ – це потужний і небезпечний інструмент. Зокрема, він містить в собі загрози збільшення витрат на передвиборну кампанію, зменшення політичної пропозиції, послаблення впливу публічних дебатів тощо.
Необмежена кількість реклами на телебаченні та радіо під час виборчого процесу створює не рівні можливості для учасників виборчого процесу. Партії та кандидати, яких підтримують впливові донори, мають значно більший вплив на виборців, шляхом постійного транслювання політичної реклами. Досить часто виборці віддають свої голоси не свідомо, а керуючись лише тим, що якусь політичну партію чи кандидата вони запам’ятали краще.

Учасники конференції прийшли до висновку, що потрібно створити дієвий механізм обмеження на розміщення політичної реклами, але запровадження такого механізму повинно початись із діалогу всіх зацікавлених сторін. Експерти висловили свої сподівання, що дана конференція є гарним початком такого діалогу.

Захід був організований IFES Україна, Офісом Ради Європи в Україні, Програма РАДА, Internews Ukraine та NGO Centre UA за підтримки USAID Ukraine — USAID Україна та British Embassy, Kyiv.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних