Експерти ГО “Платформа прав людини” продовжують моніторинг комунальних підприємств м. Києва, Київської області, м. Харкова та Харківської області щодо стану дотримання ними вимог Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».

В результаті проведення першого етапу моніторингу було виявлено, що існують комунальні підприємства, які на веб-порталі E-Data не створили своїх кабінетів (86 підприємств), а також комунальні підприємства, які хоч і створили відповідні кабінети та надали контактну інформацію про себе, але не оприлюднили відомості про обсяг платежів за договорами за звітний період, про договори та стан їх виконання (122 підприємства).

Після направлення результатів першого етапу моніторингу відповідним комунальним підприємствам, низка з них вжили дій по виправленню ситуації. Зокрема, 2 підприємства створили кабінети та 9 оприлюднили свої договори.

Також, ці результати було направлено Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини для здійснення належного контролю за виконанням вимог Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».

Зараз ми проводимо другий етап моніторингу під час якого буде визначено кількісні і якісні характеристики поточного рівня інформаційної відкритості комунальних підприємств щодо використання публічних коштів.

Для проведення дослідження використовуються спеціально розроблені МЕТОДОЛОГІЯ ТА ПАРАМЕТРИ. Попередні результати другого етапу будуть надіслані КП чотирьох обраних регіонів 1 серпня 2017 року.

Дослідження відбувається в рамках проекту моніторингу  за підтримки проекту офісу Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» та за сприяння офісу Уповноваженого Верховної ради України з прав людини.

Більше про проект

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних