За результатами моніторингу офіційних веб-сайтів Конституційного Суду України, Верховного Суду України та 42 апеляційних судів України експерти ГО «Платформа прав людини» склали рейтинг інформаційної відкритості.
Перше місце в рейтингу посів Апеляційний суд міста Києва із показником відкритості 83,59 %. Зазначений суд має власний веб-сайт, на якому систематично оприлюднюється необхідна інформація. Цей суд — один з тих, що публікує майже всі відомості у трьох форматах: PDF- файл, електронний документ, який передбачає
подальшу обробку даних, а також повідомлення у гіпертекстовому форматі.
Друге місце посів Одеський апеляційний господарський суд із показником відкритості 82,52 %. Завдяки активній участі представників суду в комунікаціях, показник інформаційної відкритості сторінки зріс майже на 30 %.
На третьому місці цього року Вінницький апеляційний адміністративний суд із показником відкритості 82,03 %. Цей суд має власний сучасний веб-сайт, на якому легко і просто знайти необхідну інформацію. Крім того, зазначений веб-ресурс дозволяє отримувати судово-адміністративні послуги через Інтернет та надає багато інших корисних сервісів користувачам. Варто також звернути увагу на те, що високий рівень інформаційної відкритості постійно підтримується працівниками суду, завдяки чому він стабільно займає лідируючі позиції.
Високий рівень інформаційної відкритості продемонстрував також Донецький апеляційний адміністративний суд — 81,81 %. Він має свою веб-сторінку на порталі «Судова влада України». На ній інформація ретельно розподілена між розділами, які наповнені добре підготовленими матеріалами.
Разом із тим останні місця у рейтингу посіли Апеляційний суд Черкаської області з показником відкритості 40,48%, Верховний Суд України, який має 39,58% відкритості, та Харківський апеляційний
адміністративний суд з показником відкритості 36,93%.
За результатами моніторингу експертами ГО «Платформа прав людини» підготовлено рекомендації та звіт.
Залишити свій коментар