Моніторинг 2019
З 2017 року спроби українського уряду мінімізувати зловживання Інтернетом призвели до появи низки законопроектів, спрямованих на протидію ворожій пропаганді та поширенню іншого незаконного контенту. Однак, більшість з них зазнали серйозної критики через порушення стандартів захисту прав людини і були відкликані авторами чи направлені на доопрацювання. За п’ять років війни в Україні так і не вдалося розробити та прийняти закон, який би містив механізм протидії поширенню незаконного контенту та при цьому гарантував дотримання прав людини та основоположних свобод.
В той час як більшість громадських організацій зосереджені на відстеженні появи нових законопроектів, які несуть загрозу правам людини, та їх аналізі, випадки порушення цифрових прав, що трапляються в Україні вже зараз — поки немає відповідних законів, залишаються без належної уваги.
Метою моніторингу є виявлення порушень цифрових прав в Україні та визначення їх кількісних і якісних характеристик.
Предметом моніторингу є випадки порушень цифрових прав в Україні
Об’єктом моніторингу є веб-ресурси, на яких оприлюднюється інформація про випадки порушення цифрових прав в Україні у визначених цією методикою сферах, в тому числі: Єдиний державний реєстр судових рішень, офіційні вебсайти профільних органів державної влади та неурядових організацій, онлайн видання та соціальні мережі. Окрім того, інформацію про випадки порушення цифрових прав надають організаціїчлени коаліції «За вільний Інтернет».
Методи, які застосовуються при проведені Моніторингу:
1. Веб-сервер-аналіз – метод, який дозволяє експертам виявити наявність або відсутність фактів порушення цифрових прав на веб-ресурсах, які функціонують в Україні.
2. Контент-аналіз інформації, отриманої з мережі Інтернет та від організаційчленів коаліції «За вільний Інтернет», що дозволяє відібрати факти порушення цифрових прав та структурувати їх.
3. Інтерв’ювання потерпілих від агресії, представників правоохоронних органів, учасників конфлікту (за можливості).
4. Метод спостереження – який дозволяє встановити динаміку змін у сфері реалізації цифрових прав.
Отримана в результаті проведення Моніторингу інформація буде систематизована за такими критеріями:
І. Порушення цифрових прав загального характеру (порушення, які мають вплив на необмежене коло осіб);
ІІ. Порушення цифрових прав індивідуального характеру (порушення, які стосуються окремих осіб і не мають безпосереднього впливу на широку аудиторію). Крім того, отримані результати будуть систематизуватись і групуватись відповідно до виду сфер моніторингу. Також буде збиратись та оприлюднюватись інформація про виявлені факти видалення контенту з мережі, блокування користувачів інші обмеження поширення інформації в Інтернеті, вчинені за ініціативою провайдерів та/або соціальних мереж в Україні або стосовно користувачів з України. Це допоможе в подальшому оцінити зібрані факти на предмет їх впливу на свободу слова в Інтернеті.
Під час моніторингу експерти будуть аналізувати відомості і про те, який статус осіб, що допустили порушення цифрових прав (приватні особи, органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування та/чи їх представники тощо).
Завантажити звіт за грудень 2021
Завантажити звіт за листопад 2021
Завантажити звіт за жовтень 2021
Завантажити звіт за вересень 2021
Завантажити звіт за серпень 2021
Завантажити звіт за липень 2021
Завантажити звіт за червень 2021
Завантажити звіт за травень 2021
Завантажити звіт за квітень 2021
Завантажити звіт за березнь 2021
Завантажити звіт за грудень 2020
Завантажити звіт за листопад 2020
Завантажити звіт за жовтень 2020
Завантажити звіт за вересень 2020
Завантажити звіт за серпень 2020
Download report July 2020 (EN)
Завантажити звіт за липень 2020
Download report June 2020 (EN)
Завантажити звіт за червень 2020
Завантажити звіт за травень 2020