Експерти ГО «Платформа прав людини» прийняли участь у презентації Індексу фізичної безпеки журналістів України – 2017, підготовленого Національною спілкою журналістів України за результатами моніторингу випадків перешкоджання журналістській діяльності із застосуванням фізичної сили.

Під час дослідження зафіксували 75 інцидентів фізичної агресії щодо журналістів, вчинених чиновниками, депутатами та правоохоронцями за 9 місяців 2017 року.

Медіа-юрист ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко переконана, щоб унеможливити випадки нападів на представників ЗМІ, потрібно посилити механізми відповідальності правопорушників.

 

«Якщо не буде прецедентів, коли винних осіб буде притягнуто до відповідальності та покарано, атмосфера безкарності в Україні лише наростатиме. Щоб це подолати, необхідно застосовувати всі наявні механізми правового захисту. Це дійсно потребує багато часу та зусиль і результат часто буває невтішний. Але це варте того, щоб встановити істину і захистити права журналістів», — наголосила Людмила Опришко.

Спікер додала, що безкарність загрожує свободі слова, яка є запорукою демократії.

 

«На тренінгах для правоохоронців нам доводилось чути, що журналісти звертаються із заявами про вчинення злочину, а далі втрачають інтерес до справи. Нам треба подолати цю прикру тенденцію. З іншого боку, зі своєї практики скажу, що нерідко нам доводиться практично змушувати правоохоронців відкривати кримінальні провадження щодо злочинів проти журналістів. Це неприпустимо. Правоохоронці повинні самостійно реагувати на такі виклики, адже вони стоять на сторожі закону», — підкреслила експерт громадської організації.

Людмила Опришко розповіла, що ГО «Платформа прав людини» надає безкоштовну юридичну допомогу журналістам. Це справи не лише про захист честі і гідності, професійної діяльності журналістів, доступу до публічної інформації, але і справи, пов’язані із захистом прав журналістів від нападів та агресії.

Також ГО «Платформа прав людини» у співпраці з Національною спілкою журналістів України розробила рекомендації для журналістів на випадок нападу на них під час виконання професійних обов’язків. Пам’ятка містить 10 пунктів, які покроково розповідають, як діяти у випадку нападу.

Серед них поради щодо фіксації події самими журналістами та свідками, виклику поліції та «швидкої допомоги», сповіщення про інцидент керівництва ЗМІ.

Далі медіа-юристи радять журналістам звернутись із заявою про злочин до місцевого відділу поліції та отримати за 24 години доказ, що підтверджує її подання. При цьому, протягом 10 днів журналісти можуть оскаржити бездіяльність слідчого, якщо протягом доби з моменту подачі заяви її не внесено до ЄРДР.

Також експерти наполягають на збереженні пошкодженої техніки та документів, які підтверджують витрати на ліки та медичні дослідження. Це може стати речовим доказом під час досудового слідства.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних