1 листопада о 9:30 в приміщенні Inveria flow space (м. Київ, вул. Володимирська 49а, зал InSight) відбудеться круглий стіл на тему «Свобода слова в умовах збройного конфлікту».

У світлі збройного конфлікту з Росією розпочались палкі дискусії щодо того, коли і за яких умов органи правопорядку та суди мають право обмежувати свободу вираження поглядів з огляду на необхідність захисту національної безпеки та територіальної цілісності країни.

Представники влади, як правило, переконують, що свободою слова необхідно поступитись, в той час, як правозахисники наполягають на необхідності дотримання прав людини.

Зазначені обговорення продемонстрували брак досвіду вирішення описаних складних питань і спонукали нас до вивчення практики Європейського суду з прав людини стосовно дотримання гарантій статті 10 Європейської Конвенції під час збройного конфлікту чи у зв’язку з ним.

В результаті ми відібрали і проаналізували низку рішень Європейського Суду про поширення інформації у період збройних конфліктів і підготували посібник, що містить детальний огляд цих рішень, в яких наведено повні тексти спірних публікацій, рішення національних судів та їх оцінка з боку Європейського Суду.

Посібник «Свобода вираження поглядів під час збройного конфлікту. Огляд практики Європейського суду з прав людини» буде презентовано під час круглого столу 1 листопада о 9:30 в приміщенні Inveria flow space (м. Київ, вул. Володимирська 49а, зал InSight)   

Після презентації посібника учасники заходу будуть обговорювати зовнішні та внутрішні виклики для свободи слова в Україні в умовах збройного конфлікту та можливі шляхи їх подолання.

Спікери:

  • Метью Шааф, директор представництва Freedom House в Україні,
  • Оксана Романюк, виконавча директорка ГО “Інститут масової інформаціїtbc,
  • Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини “ЗМІНА”,
  • Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України
  • Костянтин Реуцький, виконавчий директор благодійного фонду «Восток-SOS» 
  • Діана Дуцик, виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації» 
  • Ольга Юркова, медіаекспертка співзасновниця StopFake
  • Олександр Бурмагін, адвокат, виконавчий директор ГО “Платформа прав людини”, 
  • Людмила Опришко, адвокатеса, керівник юридичного напрямку ГО “Платформа прав людини”

Із програмою заходу можна ознайомитися  за посиланням

Запрошуємо Вас взяти участь в заході.  Вхід вільний  за попередньою реєстрацією

Посібник підготовлено в рамках проекту «Підтримка захисників свободи вираження в Україні під час конфлікту», що реалізується у партнерстві з Freedom House та громадськими організаціями «Центр інформації про права людини “ЗМІНА” і «Інститут масової інформації».

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних