Короткий звіт про останні і спільні, юристів «Платформа прав людини» та журналістів, перемоги у судових справах за участі ЗМІ.

Буквально, перед Великоднем, отримали три рішення судів.
Перше, — у справі за позовом про захист честі, гідності, ділової репутації та стягнення 10 000 моральної шкоди одного з кандидатів на місцевих виборах в ОТГ до редактора Юрій Береговий та редакції «Пирятинська правда» (м. Пирятин, Полтавська область). Суд першої інстанції повністю відмовив у задоволенні позовних вимог. Чому справа цікава – бо мова про вибори, статус кандидатів під час виборів, і критику, оцінку дій таких кандидатів.
Друге, — у справі за позовом про захист честі, гідності, ділової репутації та стягнення 100 000 моральної шкоди екс-посадовця міської влади до редактора Сергей Визирский та засновника тижневика «Юг-Інформ» (м. Приморськ, Запорізька область). Після відкриття провадження, складання заперечень проти позову, Позивач подав заяву про залишення позову без розгляду. Суд її задовільнив і провадження закрив. Чому справа цікава – тому що, можна з Ухвали побачити фабулу справи, чому і саме настільки, якою публікацією був незадоволений Позивач.
Третє, — у справі щодо доступу до публічної інформації за позовом Громодське ТБ Полтава до УЖКГ Полтавського міськвиконкому (м. Полтава). Справа, можна сказати, класична, але для практики не менш важлива. Суд визнав відмову у задоволенні запиту журналіста щодо надання копій договорів підряду зі всіма додатками, кошторисів, актів виконаних робіт протиправною і зобов’язав надати запитувані документи. Чому справа цікава – чергове підтвердження, що вся документація, яка стосується витрачання бюджетних коштів має бути відкритою і надаватись на запити фізичних або юридичних осіб.

Ці та інші судові справи — у відповідному розділі на нашому сайті.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних