Ініціатива «На суд за доступ» зібрала понад 12 тисяч гривень для підтримки 16 судових позовів від 12 журналістів. У рамках краудфандингової ініціативи журналісти та активісти можуть отримати компенсацію судового збору за позов з приводу доступу до публічної інформації. «Раніше для журналістів  позов у суд був підйомний – судовий збір складав близько 70-80 гривень. Зараз судовий збір складає більше 700 гривень і ці кошти, особливо для регіонального журналіста, знайти дуже важко. Тому ми вирішили, зробити платформу, де можна подати заявку на отримання компенсації судового збору і стати благодійником», – розповіла Надія Бабинська (Вірна), ініціаторка кампанії «#насудзадоступ», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Ініціатива допомагатиме журналістам до часу зниження судового збору на рівні законодавства.  «Законопроект про зниження судового збору уже внесли на розгляд, але це відбудеться не одразу. А цей проект допомагає вирішувати нагальні питання уже зараз», – зазначила Леся Ганжа, головна редакторка сайту «Доступ до правди». Подати заявку на отримання компенсації або ж стати благодійником можна заповнивши заявку на сайті «Доступ до правди» у розділі «На суд за доступ». Також на сайті можна знайти детальну інформацію про усі справи, які уже отримали підтримку.

Проблеми починаються на рівні законодавства. І потім створюються системні проблеми на практиці і реалізації цих прав. «На даний момент викликів і проблем у сфері доступу до інформації набагато більше, ніж організацій і людей, які у цій сфері працюють. Тому будь-які об’єднання, коаліції і спільна робота у цьому напрямку надає набагато більший ефект, ніж коли кожен працює окремо», – додав Олександр Бурмагін, виконавчий директор ГО «Платформа прав людини».

 

 

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних