Перша половина листопада відзначилась новими перемогами медіа-юристів Платформи прав людини. То ж починаємо публікувати новини із зали суду.

Завдяки зусиллям Людмили Опришко та Ігоря Погасія, Кропивницький апеляційний суд 5.11.2019 скасував рішення суду першої інстанції. Цим рішенням було визнано  недостовірною, такою що є наклепом, ображає, принижує ділову репутацію Фермерського господарства «Хлібодар» інформацію, поширену в тижневику «Новоукраїнські новини» № 49 (11183) від 08 грудня 2018 року в публікації під назвою «Аудит совісті, або ж наскільки громада готова захищати свого голову?..»  та зобов’язно її спростувати шляхом оприлюднення повного тексту рішення суду. Проте, апеляційний суд став на бік преси, погодившись із аргументами її захисників та визнавши, що для оприлюнення спірних відомостей існувала достатня фактична основа.

 

Важливе рішення було прийнято і в іншій справі, яку розглядав Дарницький районний суд м. Києва. 11 листопада 2019 суд відмовив у позові Самоткала Е.В. до журналістки «Наших грошей» І. Шарпінської. Позивач, прочитавши репортаж із зали суду, де прокурором  згадувалось його ім’я в контексті кримінального провадження, став вимагати визнати цю інформацію недостовірною, такою, що порушує його презумпцію невинуватості та просив відшкодувати моральну шкоду в розмірі 100 тисяч гривень. Проте, суд не погодився із його аргументами і ухвалив рішення на користь журналістки.
І це ще не все. Далі буде…

 

Правову допомогу надано в рамках реалізації проектів  «Ефективний юридичний захист свободи слова в Україні», що виконується за фінансової підтримки Media Legal Defence Initiative  та  «Мобілізація громадянського суспільства для посилення свободи слова в Україні», що виконується за підтримки Freedom House в Україні.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних