Громадська рада доброчесності повинна мати доступ до інформації про суддів, адже він гарантований законодавством України, зокрема повний безоплатний доступ до всіх відкритих державних реєстрів. Про це заявили медіаюристи ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін та Людмила Опришко за круглим столом, організованим Громадською радою доброчесності та Трансперенсі Інтернешнл Україна за підтримки програми «Нове правосуддя» (USAID). Під час обговорення піднімались проблемні питання доступу членів Громадської ради доброчесності до інформації про суддів та кандидатів на суддівські посади під час кваліфікаційного оцінювання.


«Громадська рада доброчесності повинна мати повний доступ до досьє суддів під час кваліфікаційного оцінювання. Адже, суддівські досьє ведуться в електронній формі, упорядковані та систематизовані і мають бути опубліковані на сайті ВККС, крім інформації з обмеженим доступом. Фактично, це відкритий державний реєстр, повний і безоплатний доступ до якого гарантовано Громадській раді на підставі ч.7 ст.87 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», — підкреслив Олександр Бурмагін.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних