Протягом червня – серпня 2017 року експерти ГО «Платформа прав людини» провели моніторинг і з’ясували чи виконують комунальні підприємства м. Києва, Київської області та м. Харкова та Харківської області Закон України «Про відкритість використання публічних коштів». Зокрема, чи зареєстрували вони на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів Є-Data свої кабінети, чи оприлюднили інформацію про: витрачання коштів, обсяг платежів за договорами, договори, укладені за звітний період, загальна вартість яких перевищує 1 мільйон гривень, стан виконання договорів, укладених за попередні звітні періоди, та інші відомості, визначені законом.

Всього під моніторинг потрапило 358 комунальних підприємств.

Перші результаті дослідження дали невтішні цифри:

• 86 комунальних підприємств не створили на веб-порталі Є-Data своїх кабінетів;

• 122 — хоч і створили відповідні кабінети на веб-порталі Є-Data та надали контактну інформацію про себе, але не оприлюднили іншу інформацію, визначену законом (кабінети виявились «пустими»);

• 150 комунальних підприємств створили на веб-порталі Є-Data  свої кабінети та наповнили їх інформацією. Серед них: 40 комунальних підприємств м. Києва; 31 – Київської області; 30 –м. Харкова; 49 – Харківської області.

Надалі досліджувались лише кабінети цих підприємств.
За результатами моніторингу виявлено, що рівень інформаційної відкритості зазначених підприємств є переважно низьким:

128 комунальних підприємств оприлюднили від 21 до 40 % необхідної інформації. За шкалою оцінювання цей показник відповідає низькому рівню інформаційної відкритості;

22 комунальні підприємства мають незадовільний рівень інформаційної відкритості – вони опублікували менше 21 % необхідної інформації.

Докладніше про результати моніторингу можна дізнатись, ознайомившись зі  ЗВІТОМ. В ньому викладено не тільки проблеми, виявлені під час дослідження, але й запропоновано шляхи їх подолання.

Це перший пілотний проект, який успішно реалізовано за підтримки Проекту офісу Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» та сприяння офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

Інфографіка проекту

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних