Минулого місяця сайти Чернігівської обласної військової адміністрації, Чернігівської міської ради, Департаментів цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської, Новгород-Сіверської, Ніжинської та Корюківської райрад зазнали кібератак. Загалом у січні отримати несанкціонований доступ до сайтів державного сектору ворог намагався 21 215 671 раз.   

Такі показники зафіксували експерти Платформи прав людини», здійснюючи моніторинг дотримання в Україні цифрових прав під час воєнного стану. Результати моніторингу представлені в аналітичному звіті війна у цифровому вимірі та права людини за січень 2023 року – восьмому такому документі за період повномасштабного вторгнення. 

Як і в попередні місяці, експерти також виявили й систематизували інформацію про

фішингові атаки – їх зафіксували 179 814 (для порівняння, у грудні було 275 783);

шахрайство в мережі – виявлено 15 схем введення українців в оману (у груді нарахували 9);

кримінальні справи стосовно питань свободи вираження поглядів – виявлено 39 вироків, половина з яких містить факти, що свідчать про можливе порушення цифрових прав.

Дезінформація, яку ворог не припиняє поширювати в інформаційному просторі, також знайшла своє відображення у звіті. У січні експерти виявили 145 неправдивих і маніпулятивних повідомлень на 20 тем. Зокрема, кремлівські пропагандисти вигадували, нібито українці визнають тільки православну церкву московського патріархату, а православну церкву України вважають розкольницькою; розповідали про процвітання нацизму в Україні; заявляли про нібито розвинену на тлі війни в Україні торгівлю людськими органами. А ще залякували неминучим голодом в Україні у 2023 році та приписували СБУ погрози депортацією чоловікам, які перебувають за кордоном.

Крім того, автори звіту дослідили проблеми блокування веб-ресурсів, доступу до інтернету та інформації, а також проаналізували ситуацію із захистом персональних даних.

Маєте запитання чи хочете отримати ексклюзивний коментар експерта по темі? Пишіть нам на пошту: info@ppl.org.ua

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Залишити свій коментар

*

*

Отримати юридичну допомогу

Ваше звернення прийнято і буде оброблено протягом 24 годин. Всього найкращого!

ID Вашої заявки:

Перевірити статус можна за посиланням

* щоб додати кілька файлів - виділіть їх всі разом і натисніть додати (відкрити). По одному файли не прикріпляються!
* обов'язково прикріпіть документи, якщо справа - захист в суді або допублікаційна експертиза Натиснувши кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних